Blog > Komentarze do wpisu
Chris Booker wraca do Czarnych

Booker i Daniels

Chris Booker powraca do zespołu Czarnych Słupsk. Amerykanin w poprzednich rozgrywkach był kluczowym zawodnikiem zespołu prowadzonego wówczas przez Gaspara Okorna, zdobywając średnio w 26 spotkaniach po 12 punktów i 6 zbiórek.

Po zakończeniu rozgrywek 2008/09 Booker był namawiany do pozostania na kolejny rok w Słupsku, ale chciał za wysokiego kontraktu. Sezon niespodziewanie rozpoczął w Jordanii, gdzie grał w ASU Sports Club. Przygoda z tym zespołem trwała krótko. 29-letni center w listopadzie przeniósł się do ukraińskiego zespołu Chimik Jużny. W rozgrywkach ligowych notował średnio 7,7 punktu i 3 zbiórki, a pucharze Eurochallenge - 9,5 punktu i 5,3 zb.

Amerykanin jest drugim zawodnikiem, który powrócił do zespołu po poprzednich rozgrywkach. Wcześniej z Turowa Zgorzelec przyszedł Paweł Leończyk. Booker może stworzyć świetny duet podkoszowy z najlepiej zbierającym w lidze - Chrisem Danielsem. Jeszcze niedawno obaj rywalizowali w półfinale o awans do finału PLK, kiedy Daniels reprezentował barwy Turowa. Booker lubi grać dalej od kosza, dzięki temu jego klubowy kolega będzie miał więcej miejsca w "trumnie".

Jeśli Czarni w sezonie regularnym wskoczą na czwarte miejsce w tabeli, to wszystko wskazuje, że bardzo możliwa jest powtórka poprzedniego sezonu. Znowu o medale rywalizować będą - Czarni, Anwil, Prokom oraz Turów.

poniedziałek, 25 stycznia 2010, barkley11

Polecane wpisy