Blog > Komentarze do wpisu
Ostatnie dni okna transferowego

okno

Kluby próbują dokonać ostatnich korekt przed zamknięciem okienka transferowego, które trwa do 15 lutego. W ostatnich dniach największy ruch jest w Zgorzelcu oraz Jarosławiu. Czy można spodziewać się na koniec jakiegoś głośnego hitu transferowego? Raczej nie.

Najbardziej śmieszą mnie obecnie ruchy Turowa. Thompson, Johnson, Wallace oraz zatrudnieni w ostatnich dniach/godzinach Jarryd Loyd i Aleksandr Rindin. Wszyscy oprócz wywalonego już Thompsona, są z tej samej stajni menadżerskiej. Rindin mierzący 225 cm zostanie najwyższym koszykarzem w historii ligi. Władze klubu wierzą, że 25-letni "perspektywiczny" zawodnik odbuduje się w Zgorzelcu. Jarryd Loyd pierwszym rozgrywającym Turowa? W poprzednim sezonie rezerwowy playmaker zgorzeleckiej ekipy Bryan Bailey posiadał wyższe umiejętności.

Ciekawie jest w Jarosławiu. Znicz praktycznie pewny utrzymania postanowił wprowadzić plan oszczędnościowy. Koniec z "Big Three". Ze Zniczem pożegnał się John Williamson, który szukał zatrudnienia w wielu innych drużynach PLK. Ostatecznie lądując w Szwecji, gdzie będzie grał w barwach Basket Plannja. Nowego klubu poszukuje także najlepszy zawodnik drużyny - Jeremy Chappell. Ja chętnie zobaczyłbym Chappella w Zgorzelcu, ale tam woleli Loyda. W Jarosławiu prawdopodobnie zostanie Keddric Mays. Przy braku swoich amerykańskich kolegów może spróbuje oddać w jednym spotkaniu 20 prób za 3? Dotychczasowy rekord szalonego rozgrywającego zatrzymał się na 16 rzutach. W miejsce zwolnionego Williamsona testowany jest zwolniony z AZS-u Koszalin Łukasz Diduszko.

W Poznaniu podpisano Thomasa Mobleya. Zawodnik może grać na pozycji niskiego lub silnego skrzydłowego. Amerykanin zwiedził wiele klubów w Europie, został m.in. mistrzem Francji w barwach Chorale Roanne Basket.

Ze Sportino zwolniony został Mindaugas Budzinauskas, który nie mógł zagrać w dwóch ostatnich spotkaniach, bo nabawił się kontuzji pachwiny. Pożegnanie Litwina jest zakończeniem ruchów transferowych w Inowrocławiu.

piątek, 12 lutego 2010, barkley11

Polecane wpisy